,

Nowy Rok

Spędzenie Sylwestra i Nowego Roku w Porto to doskonały pomysł. Świąteczne dekoracje i światełka nadal ozdabiają klimatyczne ulice, a imponujące pokazy sztucznych ogni zachwycają miejscowych i przyjezdnych.

Niektórzy ludzie spędzają Sylwestra w gronie najbliższych, rodziny lub przyjaciół. Inni wolą dołączyć do tłumów zgromadzonych na miejskich placach, gdzie odbywają się różnego rodzaju koncerty i wydarzenia.

O północy, oprócz fajerwerków, rozbrzmiewają zegary, a dzwony biją 12 razy. Wówczas, zgodnie z tradycją, Portugalczycy wyciągają przygotowane wcześniej rodzynki. Każdy powinien zjeść 12 takich słodkości. Następnie świętujący składają sobie życzenia i piją kieliszek szampana.

Jeżeli usłyszysz stukania i uderzenia, nie wystrasz się! W ten sposób przepędza się złe duchy. Tradycja ta była celebrowana głównie w domach, ale uczestnicy imprez na świeżym powietrzu także lubią przygotować się na nadchodzący rok.

Aby zdrowo zacząć nowy rok, pierwszego stycznia należy wybrać się nad ocean i wykąpać w lodowatych wodach Atlantyku. My wolimy jednak kontynuować picie pysznych portugalskich trunków i smakować pyszne noworoczne dania.

A wy? Odważylibyście się pływać w oceanie zimą? Propozycja noworocznego postanowienia: wycieczka do Porto i kąpiel w oceanie.